«ЕВРАЗ Суха Балка» незаконно видобула руди на 100 млн. гривень – журналістське розслідування 5 каналу

ЕВРАЗ Суха Балка

Прокуратура Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження через порушення правил використання надр та незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Станом на сьогодні об’єм незаконно видобутої руди становить 150 тисяч тон, а це – понад 100 млн. грн. Про це йдеться в журналістському розслідуванні програми «СТОПКОР» 5 каналу.

За вироком суду — накладено максимальне покарання, 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. А це всього лиш – 12 тисяч гривень які сплатили державі, йдеться в сюжеті-розслідуанні.

Прибутки від незаконного видобутку ростуть, а заробітня платня працівників не збільшується, тому 11 травня 2017 року на своїх робочих місцях, тобто під землею, 500 працівників 2 доби проводили акцію протесту. Все закінчилось тим, що гірників зобов’язали підписати дивний документ – договір про нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації. Якщо шахтарі бодай пару слів скажуть про діяльність підприємства, то сплатять штраф у розмірі 500 тис грн.

На разі керівництво “Сухої Балки” привезло під стіни Держгеонадр шахтарів, які тут влаштували безстрокову акцію протесту, і вимагають, щоб Держгеонадра надали спецдозволи для видобутку руди. В акції беруть участь близько 200 гірників.

Мітингувальники вимагають від відомства продовження ліцензій. Ліцензії були скасовані через значні порушення на підприємстві, зафіксовані перевіркою ще у 2016 році, а саме 334 порушення різного ступеню важкості з них 28 порушень, які становлять загрозу життя працюючих.

Але підприємство, власником якого є одіозний олігарх Ярославський змість усунення недоліків продовжив незаконно видобуток корисних копалин. Тільки за 2016 рік прибуток підприємства становив — 145 млн дол. І замість того, аби усувати несправності на виробництві, “Суха Балка” продовжує видобувати руди та заробляти мільярди.

За словами голови Всеукраїнської екологічної ліги, Тетяни Тимочко підприємство має цілий комплекс питань, пов’язаний з гірничовидобувною діяльністю в Кривбасі.

— «Робота в незаконний спосіб без плати певних внесків в державу, з яких потім йдуть витрати на відновлення середовища – це є злочин. Його треба зупиняти» — підкреслила Тетяна Тимочко.

Підсумовуючи відео сюжет Голова Всеукраїнської екологічної ліги повністю підтримує дії держави:
— «В даному випадку держава 100% права. Ми маємо навести порядок на цих шахтах і не зважати на закиди, що, нібито, ці дії забирають у людей роботу. Бо люди, які живуть в Кривому Розі – давно заручники страшної екологічної загрози, яка може в будь-який момент відбутися і частина міста впаде в ці провалля. І тоді це будуть витрати мільярдні з державного бюджету. Бо ці люди не здатні будуть відшкодувати собі збитки. І ці шахти, і власники цих шахт не будуть їм відшкодовувати» — наголосила Тетяна Тимочко.

Нагадаємо, Приватне акціонерне товариство «Євраз Суха Балка» — підприємство гірничодобувної галузі, що спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом.

По материалам taras-ua.com

Добавить комментарий