НА ЖИТОМИРЩИНІ АГРОФІРМА ОРЕНДУЄ ЗЕМЛЮ У БІЙЦІВ АТО ЗА 7 ТИСЯЧ ГРН НА 30 РОКІВ

АТО

Із 800 гектарів, які обробляє агрофірма «Житомирагроінвест», понад 400 – земельні наділи, отримані саме від військових. Договір оренди укладається терміном на 30 років, із фіксованою оплатою за один календарний рік. А це близько 7 тисяч гривень за два гектари.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

У 2015 році, коли майору запасу Збройних Сил України Володимиру Литвіцькому з Житомира прийшла повістка, він не думав про жодні пільги. І навіть під Волновахою і Авдіївкою у Володимира не було часу перейматися ними. Коли ж повернувся додому – вирішив отримати землю під будівництво.

«Написав заяву в обласному геокадастрі. До неї додав всі документи про те, що я учасник бойових дій. Минув місяць, прийшла відповідь, що дозволу не надано на розробку документації тому, що не видно меж населеного пункту», – розповів учасник бойових дій Володимир Литвіцький.

З’ясувалося, що на карті просто забули написати назву населеного пункту. І саме це стало причиною повернення документів.

Така альтернатива, як грошова компенсація, наразі можлива лише у Києві та Львові. Тому житомирянин Володимир Литвіцький випадково дізнався про існування агрофірм, які пропонують допомогу в отриманні земельного наділу.

«Є фірма, з якою можна укласти договір АТОшникам. Вона безкоштовно робить всю документацію. І коли на руках вже є документ права власності, ти зобов’язаний з цією фірмою укласти договір оренди на 30 років», – розповів Литвіцький.

«З’явилися такі агрофірми, які були і є зацікавленими саме в тому, щоб через подання документації учасників АТО входити на контакт з ними. Брали в них документи, доручення, які нотаріально завірені для того, щоб захищати їхні та власні інтереси у Держгеокадастрі», – сказав учасник бойових дій Валерій Логінов.

Журналісти розшукали агрофірму, про яку говорив пан Володимир. Заступник директора «Житомирагроінвест» відкрито каже про послуги, які їхня контора надає учасникам бойових дій.

«Людина приходить. Ми робимо попередній договір оренди, без кадастрового номера, але вказуємо розмір орендної плати і строки договору. Далі особа йде до нотаріуса, робить доручення для оформлення документів на юриста. І юрист та двоє працівників займаються цим питанням», – розповів заступник директора агрофірми «Житомирагроінвест» Григорій Пастовенський.

Послуги агрофірми мають попит. Із 800 гектарів, які обробляє господарство, понад 400 – це земельні наділи, отримані саме від військових. Договір оренди укладається на термін 30 років, із фіксованою оплатою за один календарний рік.

«В договорі я засумнівався щодо фіксованої суми оренди – сім тисяч гривень. Адже завтра так може коштувати буханка хліба», – сказав Литвіцький.

Проте в агрофірмі вважають таку плату прийнятною.

«Ми платимо сім тисяч гривень за два гектари на рік. Це не є найнижча ціна, але більше ще ніхто не платив», – прокоментував Пастовенський.

Ми розшукали військового, який став клієнтом агроконтори. Називатися чоловік не захотів, аргументуючи це можливими незручностями для себе, адже перебуває на службі в лавах Збройних сил України.

«Зіткнувся з проблемою, коли приходиш в Держгеокадастр. А там просто кажуть: йдіть шукайте, домовляйтеся самі, приносьте проекти і тоді ми вам надаватимемо ділянки», – розповів офіцер ЗСУ.

Спочатку чоловік намагався сам залагодити справу. Але говорить, що лише даремно згаяв час.

«Майже рік минув, коли я зміг вийти на людей, які мені допомогли», – додав офіцер.

Схеми завжди виникають там, де забагато бюрократії. І потрібна державна програма, щоб унеможливити тяганину з документами.

Тим часом агрофірма заввиграшки проходить складні процедури. Бо має час, натхнення та фінансовий зиск із таких оборудок. Тож, теоретично, право на земельний наділ має кожен українець, але на практиці – це справжня війна за таке право.

«Проблема у тому, що немає повноцінної відкритої кадастрової карти і не можна самому визначити, чи ділянка може бути виділена під забудову. Кадастрова карта є відкритою, але, в якійсь мірі, там є прихована інформація від широкого загалу», – зазначив учасник бойових дій Іван Гаврилко.

Відтак, Володимир Литвіцький, відвоювавши проти російських найманців у Луганській та Донецькій областях, війну із представниками своєї держави поки що програє. За його словами: «Земля для когось є, а для когось її просто немає».

Тому вже найближчим часом вояк планує повертатися до бойових товаришів і до того, чого вдома бракує – до справедливості.

По материалам person.org.ua

Добавить комментарий