Сергей Мартыняк попал в поле зрения антикоррупционеров

Національне антикорупційне бюро розслідує справу щодо можливого недостовірного декларування в діях нардепа Сергія Мартиняка.Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Зокрема, у детективів є дані, що нардеп у 2015-2016 начебто мав у власності низку об’єктів нерухомості в Іспанії, а також набував та відчужував корпоративні права на території Польщі. Про ці активи у своїх деклараціях він не зазначав.

За інформацією НАБУ, 01.01.2015 Мартиняк зробив внесок до статутного капіталу польської компанії IRC SPУЈKA Z OGRANICZONҐ ODPOWIEDZIALNOЊCIҐ у вигляді власної земельної ділянки в Іспанії. У цьому ж році Мартиняк продав корпоративні права на компанію IRC вартістю 429 тис. злотих (за курсом НБУ станом на 02.03.2015 еквівалентно 3,1 млн грн.) громадянці України Ользі Лихач.

У детективів є припущення, що потребує додаткової перевірки, що Мартиняк і Лихач спільно проживають, ведуть спільний побут і мають дитину 2013 р.н.

В е-деклараціях Мартиняка жоден член сім’ї не зазначений.

Наразі НАБУ потрібно звернутися з запитами про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Іспанії та Польщі.

Солом’янський суд дав санкцію на доступ правоохоронних органів Іспанії до документів місцевих нотаріусів щодо правочинів за участю Мартиняка та Лихач.

Це кримінальне провадження зареєстроване ще 30 травня 2017 року. Однак на сьогодні це перша ухвала по ньому, оприлюднена в реєстрі судових рішень.

Мартиняк є засновником агропромислової групи «Пан Курчак». У Верховній Раді входить до групи «Воля народу».

У 2017 році на каналі 112.ua в програмі «Народна прокуратура» вийшов сюжет, де розповідалося про можливу цивільну дружину Мартиняка і нерухомість за кордоном. За даними журналістів, йшлося про віллу 500 квадратів на популярному курорті Середземного моря – Коста-Брава, місто Бланес.

По материалам:   sud-report.org.ua

Добавить комментарий