В центре Киева провернули наглую рейдерскую схему?

Реєстратор київської філії КП «Новозаводське» (Мартинівська сільрада Пулинського р-ну Житомирської обл.) у сумнівний спосіб перевів нерухомість у центрі Києва на інших власників. Про це свідчить скарга кіпрської компанії «Tarliger limited» до антирейдерської комісії Мін’юсту.Скаржники стверджують, що реєстратор Комунального підприємства «Новозаводське» Ігор Осипович 5 липня 2018 року змінив власника та керівника українського ТОВ «Кріденс». Цій фірмі належить майже 4 тис. кв. м у центрі Києва на вул. Коновальця, 36 у бізнес-центрі «Хвиля».

Довідково: офіс площею 470 кв.м у «Хвилі» зараз продають за $1,1 млн.

Новими власниками «Кріденсу» через ТОВ «КУА «Афіна» значаться Олександр Баюра та Сергій Орленко. Хоча раніше власником фірми значилася кіпрська компанія «Tarliger limited», а керівником – киянин Ігор Чопенко.

У скарзі до антирейдерської комісії мін’юсту «Тарлігер» вказує, що реєстратор Ігор Осипович змінив власників та керівництво ТОВ «Кріденс» на підставі сфальшованих та підроблених документів. Також реєстратор не повідомив старих власників ТОВ «Кріденс», що він їх викреслює з реєстру, хоча до цього зобов’язує ч. 4 ст. 25 закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб».

До 5 червня 2018 року «Tarliger limited» належала кіпрській фірмі «Zipernot LTD». За часів, коли Олексій Кривопішин був начальником Південно-Західної залізниці, фірми, пов’язані з «Zipernot» та залізничниками вигравали тендери в системі «Укрзалізниці». Нині «Tarliger limited» переписана на кіпріотку Наталію Анастасіу.

Директором ТОВ «Кріденс», якого прибрали з реєстру, і одночасно представником «Тарлігера» значиться Ігор Чопенко. Його брат Віктор Чопенко через ТОВ «ТД «Укртекст» був співвласником фірми «Беніш Джі Пі Ес Україна», яка за часів Януковича була найбільшим постачальником систем GPS-навігації для держсектору. Cпіввласником «Беніш Джі Пі Ес Україна» у тому числі був радник Едуарда Ставицького Євген Фельдшеров.

Новий власник ТОВ «Кріденс» Сергій Орленко повідомив «Нашим грошам», що його компанія має всі документи, які підтверджують законність появи нових власників ТОВ «Кріденс». Орленко заявив, що працює «на замовлення клієнтів», утім, прізвища клієнтів назвати відмовився, документи показати – теж.

«КУА «Афіна» фігурує в кримінальному провадженні щодо підробки договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі фірми «ХК Київреставратор», який використали для перереєстрації власників фірми. Після того на «Афіна» стала власником будинку у Києві по вул. Ярославів Вал, 27, який раніше належав «ХК Київреставратор».

Комунальне підприємство «Новозаводське», реєстратор якого змінив власника ТОВ «Кріденс», зареєстроване при Мартинівській сільській раді у Житомирській області. КП має ще дві філії – столичну та обласну. Очолює КП Ігор Осипович, колишній реєстратор Святошинської РДА. В Єдиному реєстрі декларацій Ігор Осипович зазначений як рідний брат замначальника відділу економіки Святошинської РДА Євгена Осиповича.

Реєстратори КП «Новозаводське» фігурують у двох десятках судових справ. Зокрема, вони посвідчувалиправо власності на квартири у самочинному будівництві ЖК «Villa Sofia», яке суд постановив знести.

КП «Новозаводське» створене 23 лютого 2017 року. Як з’ясували «Наші гроші», щонайменше два реєстратора КП «Новозаводське» раніше працювали в КП «Солом’янка-сервіс» Солом’янської РДА. Йдеться про Інну Денисюк та Артема Дахна. 10 лютого 2017 року Мін’юст скасував КП «Солом’янка-сервіс» акредитацію закритим від громадськості наказом №344/5. Після цього працівники «Солом’янки-сервіс» перевлаштувалися у свіжовідкрите «Новозаводське». Причина, через яку закрили «Солом’янку-сервіс», невідома. Утім, це підприємство фігурує в низці судових справ, зокрема, в кримінальному провадженні щодо будівництва школи №22 на столичному проспекті Відрадному. Так, у серпні 2017 року КП уклало угоду з приватною фірмою щодо будівництва школи на 116 млн. грн. А вже у жовтні 2017 року київська поліція почала розслідувати кримінальне провадження щодо розтрати коштів на цьому будівництві.

По материалам:   nashigroshi.org

Добавить комментарий