Володимир Зубик: екс-регіонал вибив собі місце в новій владі?

Колишній регіонал Володимир Зубик непогано почувається і за нової влади. Розробляючи корупційні оборудки, нардеп впевнено зводить свою будівельну імперію. При цьому не соромиться використовувати церковні землі, територію дитячих навчальних закладів чи нищити столітні зелені насадження.Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Чинний народний депутат Володимир Зубик був одним із тих, хто розпочинав епоху політичних тушок у Верховній Раді. Саме він першим у 2006 році  покинув політсилу Тимошенко, перейшовши до тих, хто мав більше влади –«Партії Регіонів». Прізвище депутата засвітилося і у списках тих, хто голосував за диктаторські закони 16-го січня.

Проте така чорна пляма на репутації, не завадила Зубикові пройти до Верховної Ради самовисуванцем від 195 округу на Черкащині. Як згодом з’ясувалося, не обійшлось і без підкупу виборців так званою «благодійною допомогою». Та на цьому інтерес депутата до свого електорату закінчився. Згідно результатів моніторингу ГМ «Опора», із лютого по квітень 2016 року Зубик не подав жодного законопроекту, присвяченого проблемам округу, натомість свої інтереси екс-регіонал відстоювати не забуває. Володимир Зубик є членом комітету ВР з питань будівництва та ЖКГ. Більшість із поданих депутатом законопроектів стосуються якраз спрощення життя для забудовників, ким є і сам народний обранець. Зубика пов’язують з однією з найбільших будівельних компаній в Україні – «Інтергал-Будом». І хоча сам народний обранець від тих зв’язків відхрещується, однак насторожує вже той факт, що приймальна нардепа розміщена у тому ж приміщенні, що і офіс будівельної фірми.

Засновником компанії «Інтергал- Буд» є дочірнє підприємство – фірма «Інтергал», яка належить фірмі з управління активами «КРІСТАЛ ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» , керівником і засновником якої є так пан Валерій Кулаков – помічник депутата Володимира Зубика .

«Для того, щоб активно лобіювати свої бізнес-інтереси , швидше за все, він і став членом профільного, парламентського комітету. Це класичний приклад такого політичного корупціонера зі стажем», – впевнений керівник ГО «ЕЙДОС» Віктор Таран.

Тож, маючи впливове лобі у Верховній Раді,«Інтергал-буд» впроваджує свій бізнес у найгірших традиціях забудовників. Кияни досі не можуть пробачити компанії Зубика забудову десятинного провулку, де замість церкви у буферній зоні Софії Київської,виросла багатоповерхівка. Та не лише столиця – Львів, фактично, обріс незаконними забудовами «Інтеграл-Буду». Та, якщо в Києві Зубик зводить свої багатоповерхівки на землі, призначеній для будівництва храмів, то у Львові депутат надає перевагу зоні дитячих навчальних закладів.

«Вони отримали земельну ділянку, площею у майже 17 сотих. На цій землі має постати 14-типоверховий будинок. Тобто, прибудинкової території тут майже не залишиться. Але основний цинізм в тому, що ЛМР видала їм дозволи, не побачивши збоку дитячого садочку. Згідно містобудівної документації, ця зона взагалі є місцем дитячих навчальних закладів. Як тут можливе будівництво ніхто до сих пір не знає», – обурюється активістка Олеся Дацько.

Та це ще не вершина нахабності. Депутат Зубик вирішив спорудити цілий житловий квартал на місці столичного лісу. Так ще у 2008 році Київрада прийняла рішення про передачу в оренду частину зелених насаджень навколо дитячого табору «Світанок» у Святошинському районі. Щасливим орендарем декількох гектарів землі стала компанія «Літораль», де власником є той же помічник Зубика Валерій Куляков. За документами, ліс одразу стає рекреаційною зоною, де начебто, має вирости оздоровча база.

«Ми ж розуміли, що всі ці 360 тисяч квадратних метрів не підуть санаторій – всі знали, що з часом це все буде переводитись під забудову. Тобт6 в мене є територія, на якій я побудував санаторій,але він мені не потрібен, тож я звертаюся до влади міста і замінюю цільове використання ділянки», – пояснює архітектор, який свого часу працював на «Літораль», Анатолій Філатов.

За словами архітектора, на заваді став майже щасливий випадок – у Зубика просто забракло коштів на такий масштабний проект. Однак, за договором ліс перебуватиме в користуванні компанії ще 7 років. Тож журналісти «Погляду на тиждень», про всяк випадок, аби вберегти столітні дуби від вирубки, надіслали запит у правоохоронні органи з прохання покарати винних у цій корупційній оборудці, розірвати договір та повернути первинне цільове призначення цих земель.

По материалам:  zik.ua

Добавить комментарий