Борислав Розенблат: у справі афериста з’явилися нові фігуранти?

У справі Борислава Розенблата фігурує ще один народний депутат від БПП.7 липня 2017 року під час засідання регламентного комітету Верховної Ради генеральна прокуратура та САП продемонстрували відеодокази у справі народного депутата Борислава Розенблата, який звинувачується в корупції.

На відео видно, як депутат за відповідну суму грошей обіцяє допомогти представнику іноземного підприємства організувати незаконний видобуток бурштину в Житомирській області під приводом рекультивації землі.

На початку березня 2017 року Держлісагентство ухвалило рішення про виділення земельних ділянок лісового фонду в Житомирській області, необхідних для подальшого видобування бурштину.

Однак згодом виявилось, що на деякі з них уже видано спеціальні дозволи на користування надрами іншим юридичним особам.

На відеозаписах Борислав Розенблат переконує, що за певне матеріальне “заохочення” може вплинути на посадових осіб Генеральної прокуратури та обласних суддів, щоб домогтися скасування раніше виданих дозволів на користування надрами на земельних ділянках, які у майбутньому використовуватиме компанія агента НАБУ Катерини.

Також на відео видно один з офіційних документів, який підписали декілька народних депутатів.

Скрин-шот з фільму “Як НАБУ та САП розслідували “бурштинову” схему”

Документ, за допомогою якого до корупційної схеми мала долучитись Генеральна прокуратура України, підписали: Розенблат Борислав (фракція Блок Порошенка), Кривенко Вадим (фракція Народний фронт), Дзюблик Павло (фракція Народний фронт), Арешонков Володимир (фаркція Блок Порошенка) та Ревега Олександр (фракція Блок Порошенка).

Зі всіх підписантів, в справі Розенблата помічено лише члена регламентного комітету від фракції БПП Арешонкова.

Політик також представляє у Верховній Раді Житомирщину, і є людиною, наближеною до Розенблата.

Фото наради Розенблата, Арешонкова з громадою Олеської ОТГ. Джерело: olevsk-vlada.gov.ua

Вже в кінці березня 2017 року народні депутати Розенблат та Арешонков організували та провели нараду в будинку культури Олевської об’єднаної територіальної громади. До зустрічі з громадою були залучені: голова Житомирської обласної державної адміністрації Гундич, начальник Головного управління Нацполіції Житомирщини Печененко, директор ДАК «Українські поліметали» Лісничий, голова Олевської райдержадміністрації Лазаренко, голова районної ради Троц та міський голова Омельчук.

Під приводом обговорення закону про легалізацію видобутку бурштину, головними питаннями наради стали зміни в законопроект в частині збільшення повноважень об’єднаної територіальної громади в правах розпоряджатися землями, зменшення податкового навантаження на компанії, які будуть видобувати бурштин та звернення громади до прокуратури про скасування раніше виданої ліцензії на видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель.

Розенблат та Арешонков на спільному брифінгу у Верховній Раді

ІНФОРМАТОРу вдалось дізнатись, що дані факти є частиною процесу лобіювання. Всі питання, які мали місце на нараді, були раніше озвучені під час зустрічей між депутатом Розенблатом з агентом НАБУ Катериною Сивокінь.

Також, джерело в НАБУ повідомило виданню, що в рамках справи про нелегальний видобуток бурштину на території Житомирської області проходить народний депутат Володмир Арешонков.

“Зі всіх підписантів документу, лише Арешонков є фігурантом “бурштинової справи”. Всіх  інших використовували “в сліпу”. Головні порушення кримінального кодексу, за якими ведеться розслідування по Арешонкову, стосуються співучасті з Розенблатом в розробленні схеми, яка б легалізувала видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель в Олевському районі Житомирської області”, – акцентує увагу інсайдер.

Нагадаємо, народний депутат Володимир Арешонков займає посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання ГПУ на зняття недоторканності з депутата від фракції БПП Борислава Розенблата та направив цей висновок у парламент.

Раніше повідомлялось, агент НАБУ Катерина Сивокінь під час роботи під прикриттям вступила в інтимний зв’язок з народним депутатом Бориславом Розенблатом.

По материалам:   ord-02.com

Добавить комментарий