Дорогенька Оксана: як очільниця Мінфіну Маркарова озолотилась на посаді

Елітна нерухомість у Києві, гектари землі під Києвом, житло в США, готель, фабрика та бізнес-центри. Такі «скромні» статки і здобутки за час роботи у Мінфіні України очільниці відомства Оксани Маркарової. За підрахунками ЗМІ, міністерка обійшлась бюджету країни у 1,3 мільярда гривень, — повідомляє видання Вєсті.

Нагадаємо, в Міністерстві фінансів Оксана Маркарова працює з березня 2015 року. Спочатку вона виконувала обов’язки голови відомства, а з червня 2018 стала його керівницею.

До  цього Маркарова протягом 12 років очолювала інвестиційну групу «ІТТ», до якої входила компанія з управління активами «ІТТ-менеджмент», «Акорд-Банк» , готель « Голосіївський», бізнес-центр «Нивки», а також ряд інших бізнесів.

Перспективний бізнес зі сталим прибутком. Але є одне «але». Група компаній мала тісні зв’язки із бізнесом братів Клюєвих. Почалось усе з купівлі «Запорізького заводу напівпровідників» і закінчуючи «Актив-Банком», на ліквідації якого зрештою й заробила статки урядниця.

У 2013 році брати Клюєви продали «Актив- Банк структурам групи компаній «ІТТ». Хоча, звісно, можна впевнено припустити, що співпраця почалась значно раніше.

Так, Оксана Маркарова увійшла до спостережної ради «Актив-банку» ще з  20 квітня 2012 року. А з 17 грудня 2012 року по 10 квітня 2013 року виконувала  у «клюєвському банку» новіть обов’язки голови.

Схему збагачення родини Маркарової дослідили журналісти програми “Наші гроші”. Завдяки оборудкам з “Актив-Банком” родина Маркарової стала багатше, як мінімум, на 4 квартири у центрі столиці, а також придбала розкішне житло в США. Держава ж відшкодувала вкладникам випотрошеного банку понад мільярд гривень.

До того ж, відомо, що через оборудки “Актив-Банку” претензії до держбюджету мають й юридичні особи.Зокрема, у 2018 році до Господарського суду звернулись представники Укрексимбанку  із позовними вимогами на 39. 4 мільйонів євро, 24,5 тисяч доларів і 357. 2 тисяч гривень  до реєстру ацептованих вимог кредиторів «Актив- Банку».

Добавить комментарий