Виталий Скоцык: темные страницы биографии главного «агрария»

Виталий Скоцык

Він планує завести у Верховну Раду більше 160 депутатів, і навіть не проти стати президентом України. Ще кілька років тому його прізвище мало кому було відоме, а віднедавна у нього беруть інтерв’ю передові вітчизняні медіа. Хто він – лідер Аграрної партії Віталій Скоцик?

У велику політику Скоцик прийшов в 2014 році, коли очолив Аграрну партію. До того він встиг попрацювати на керівних посадах в британській агрокомпанії «Landkom International» і «АMAKO», а ще покерувати кафедрою конярства Національного університету біоресурсів і природокористування України, через що у ЗМІ до нього «приклеїлося» прізвисько «ковбой».

До Революції Гідності та зміни влади Агропартія перебувала під повним контролем Партії регіонів. Першими «тушками» у новому скликані парламенту після виборів у 2006 році також були члени Агропартії. Мабуть, саме тому Скоцик неоднозначно оцінює події чотирирічної давності.

Темні сторінки в біографії «головного аграрія» країни

Якщо уважно зачитатися біографією Віталія Скорика, то мимоволі можна наткнутися на один дуже цікавий факт. З 2009 по 2012 політик обіймав посаду генерального директора британської аграрної компанії «Landkom International». Підприємство було потужним гравцем на українському ринку. Однак, у 2012 році воно припинило роботу в Україні. Справа в тому, що під керівництвом Скоцика підприємство накопичило 4 мільйони доларів боргів перед постачальником сільгосптехніки – компанією «АМАКО». Інформація про це збереглася в реєстрах судових рішень.

Попри те, що британський інвестор розорився в Україні, майбутній лідер Аграрної партії не залишився без роботи – він неочікувано повернувся в «АМАКО», де раніше працював з 2002 по 2009 рр.

На новому робочому місці Скоцик довго не затримався. За два роки майбутній політик збільшив борги «АМАКО», часто витрачаючи кошти компанії на благодійну діяльність. Наприклад, на покупку техніки для ФК «Динамо». При цьому сама компанія під його керівництвом так і не стала прибутковою.

2014 рік став переломним для Скоцика: він прийняв рішення змінити вид діяльності. «Не повезло у бізнесі, повезе в політиці», –  подумав, мабуть, він, приймаючи пропозицію очолити Агропартію.

Нові старі обличчя Аграрної партії

Чи не перше, що зробив Скоцик, коли посів крісло керівника партії, – найняв дорогого політтехнолога Сергія Гайдая, який оновив ідеологію та атрибути політсили. Наразі Агропартія співпрацює з іншим політтехнологом – Володимиром Грановським, який відомий тим, що працював на кума Путіна Віктора Медведчука.

Заявляючи про створення «нової партії з новими людьми», Скоцик не гребував перебуванням в політсилі зі «старими обличчями». Найвідоміше із них – Роман Безсмертний, для якого Агропартія стала п’ятою в його житті. Також донедавна членами Аграрної партії були народні депутати від фракції БПП Леонід Козаченко та Олександр Бакуменко. Щоправда, ні Бакуменко, ні Козаченко, ні Безсмертний на довго не затрималися в Агропартії. Перші два покинули її ще в квітні минулого року, останній – у грудні, заявивши, що «стомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».

«Злі язики» подейкують, що «мастодонти» вийшли з Аграрної партії через авторитаризм Скоцика, який не може терпіти конкуренції досвідчених політиків. Наразі у політсилі із відомих облич – сам Скоцик, Олег Корбан і Э.

Едуард Зейналов – колишній народний депутат від «Нашої України», в 2005–2006 роках очолював Кіровоградську облдержадміністрацію. Він є давнім другом і кумом одіозного «любого друга» Олександра Третьякова, який на сьогодні є народним депутатом від БПП.

Олег Корбан – президент Всеукраїнської федерації гольфу, працював заступником голови Київської обладміністрації Володимира Шандри.

Як бачимо, ще не всі «старі обличчя» залишили партію. Та, судячи з усього, у ній вони продовжують залишатися, бо Скоцик не бачить у них своїх конкурентів.

«Троянський кінь» агроолігархів

Про колишніх і теперішніх соратників Віталія Скоцика поговорили. Перейдемо до спонсорів Аграрної партії.

За словами Скоцика, політсилу фінансують її активісти, представники малого і середнього бізнесу, інтелігенція. Та, схоже, правда дещо інша. ЗМІ писали, що Аграрну партію фінансують великі агрохолдинги, серед яких – «Астарта» Віктора Іванчика, «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка, «Сварог» Сергія і Олександра Буряків. І це не пусті слова. За останні чотири роки Аграрна партія відмітилася:

1) Лобіюванням законопроекту, який передбачає зменшення податків для латифундистів та їх збільшення для малих та середніх фермерських господарств.

2) Блокуванням двох десятків доріг у знак протесту проти скасування спеціального режиму повернення ПДВ для великих агрофірм.

3) Зміною риторики щодо відкриття в Україні ринку землі: партія виступала проти продажу сільськогосподарської землі, навіть збиралася ініціювати Всеукраїнський референдум з відповідного питання, та, заручившись підтримкою агроолігархів, почала підтримувати завершення «земельної реформи», яка передбачає вигідний для латифундистів розпродаж землі.

Розраховуючи на потрапляння у Верховну Раду, Віталій Скоцик роз’їжджає по селах та містах, агітуючи голосувати за його партію. На кожній зустрічі він говорить, що представляє простих людей. Про своїх спонсорів «очільник» аграріїв не згадує.

По материалам informator.news

Добавить комментарий