Володимир Березнер – начальник Гайсинського управління Державної податкової служби у Вінницькій області

Є певні факти, які часто об’єднують держслужбовців різних органів, один із них — фантастичні підприємницькі здібності членів їхніх родин. До того ж виявляється, це стосується як держслужбовців великих міст, так і невеликих містечок.

Знайомтеся, начальник Гайсинського управління Державної податкової служби у Вінницькій області – Володимир Анатолійович Березнер.

Офіційної біографії Володимира Березнера на сайтах Державної фіскальної служби немає, тож достеменно ми не знаємо, скільки років податківець віддав державній службі.

На початку 2000-х років він значився співвласником товариства з обмеженою відповідальністю «Деметра» разом із мешканкою Вінниці Климчук Ольгою Афонівною, яка має 50% до сьогодні.

Ще одне товариство, де Березнер був співзасновником та директором – малорентабельне ПП «Телерадіокомпанія «ВДВ»». Разом із ним у засновниках фігурувала теща податківця Подчос Віра Феофанівна. Остання нині одноосібний власник. За підсумками 2018 року чистий прибуток підприємства був менший за 10 тис. грн.

Щонайменше з 2008 року Володимир Березнер є керівником Гайсинської податкової інспекції. Зокрема й за президентства Віктора Януковича.

Ми проаналізували декларації Володимира Березнера за 2014201520162017 та 2018 роки. Протягом вказаного періоду податківець отримував зарплату в ДФС та страхові виплати. Дружина працевлаштована в згаданому ПП «Телерадіокомпанія «ВДВ», їй там платять не надто багато грошей: наприклад, у 2016-му їй за весь рік виплатили мінімальні 30 тис. грн. Хоча тоді ж Інна Березнер вторгувала 700 тис. грн від продажу рухомого майна. Однак що саме було продано – незрозуміло, адже перелік автомобілів не змінився.

В останній щорічній декларації Березнера ми побачили аж одинадцять земельних ділянок у власності і користування сім’ї. Вони мають різну площу і розташовані в межах Гайсинського району Вінницької області. При цьому лише дві з них записані на податківця.

Рештою дев’ятьма розпоряджається дружина. Дивно, що з таким майном вона показує мінімальний річний дохід. Ось, до прикладу, дві орендовані ділянки в Гайсинської міської ради. Обидві для гуртової торгівлі та складського господарства. При цьому підприємцем Інна Березнер не зареєстрована.

Ще три ділянки в райцентрі Інна Григорівна отримала відносно недавно – у 2016 році на підставі рішень міської ради. Дві з них сумарною площею 0,20 га для сільського господарства, інша 0,10 га під будівництво та обслуговування будинку. На останній розташовані приміщення, судячи з кадастрової карти.

Перед тим як перейти до іншої нерухомості Інни Березнер, розповімо про її трудову діяльність та родину. У середині 2000-х вона отримувала зарплату від Гайсинської райдержадміністрації та від районної загальносередньої школи-інтернату. Певний час обіймала посаду члена наглядової ради підприємства «Райагрохім» і має 9,96% акцій у статутному капіталі, де частками також володіють її батьки — Подчос Віра та Подчос Григорій.

У підсумку, станом на 2018 рік Інна Березнер (Подчос) володіла великою кількістю нерухомості, походження якої абсолютно незрозуміле. Ось що з цієї нерухомості дружини вніс у свою декларацію Володимир Березнер:

 • будинок площею 238,5 кв. м у Гайсині з 1995 року;
 • будинок площею 447,6 кв. м у Гайсині з 2012 року;
 • квартира площею 37,2 кв. м у Гайсині з 2003 року;
 • нежитлова будівля площею 279,5 кв. м у Гайсині з 2012 року;
 • комерційна споруда площею 51 кв. м у Гайсині з 2007 року;
 • офіс площею 163,7 кв. м у Гайсині з 2004 року;
 • склад площею 661,9 кв. м у Гайсині з 2013 року.

На дружині значиться також незавершене будівництво на 300 квадратів, а навесні 2019-го Інна Григорівна зареєструвала на себе і нежитлову будівлю площею 66,6 кв. м у Гайсині.

Ми перевірили Реєстр нерухомості і виявили, що один чималий об’єкт дружини відсутній у декларації. Так з 2012 року вона є власником житлового будинку в Гайсині на вул. Радгоспній, площею 532.9 кв. м. У 2015 році 16/100 цього будинку подарували сину – Денису, а 84/100 залишилось за нею. Однак в декларації ця інформація відсутня, що є очевидним порушенням.

Кидається в очі, що в деклараціях не вказано вартості навіть тих об’єктів, які набувались відносно недавно. А це відомий спосіб ускладнити перевірку відповідності доходів та майна чиновників.

Кілька земельних ділянок Інни Березнер розташовані в Гайсині по вулиці Київській (стара назва — Радгоспна). Очевидно, саме там і розташована згадана вище нами нерухомість. Зокрема, комплекс будівель та споруд сумарною площею 6089.4 кв. м, з яких дружина податківця має частку 85/1000. Рештою володіють треті особи.

За документами там мають знаходитися склади, майстерні та свинарники, а насправді це мотель, де регулярно здаються номери. У тому ж комплексі розташовані й інші приміщення, що записані на жінку. Це ніщо інше як бізнес, доходи з якого чомусь не декларуються. Отже, чиновник який наглядає за сплатою податків інших, впритул не хоче стежити за діяльністю власної дружини.

У деклараціях Володимира Березнера відсутній його 26-річний син – Денис. Донедавна Денис Березнер працював головним державним інспектором у Вінницькій митниці ДФС. Досить «хлібне» місце. Хоча Березнер молодший там і пропрацював недовго, зате щорічну декларацію подав.

Він зберігає у готівці 900 тис. грн і майже стільки заробив у 2018-му. Автомобіль – скромний, ВАЗ 2000 року випуску, але має купу нерухомого майна, серед якого п’ять земельних ділянок (дві орендовані у Городчук Ніни Іванівни), два житлові будинки батьків, а ще:

 • комплекс будівель 1515,8 кв. м у Гайсині;
 • контора, столова 980,6 кв. м у Гайсині;
 • адміністративно-побутові будівлі 765,3 кв. м у Гайсині.
 • нежитлове приміщення площею 100,6 кв. м, зареєстроване у грудні 2019-го;
 • земельна ділянка 1.55 га;
 • земельна ділянка 0.01 га

Таке майно дає змогу Березнеру молодшому отримувати дохід від здачі в оренду перелічених квадратних метрів. Нині там розміщена філії мережі автомайстерень «Лонгран». Основне питання лишається відкритим: звідки стільки нерухомості? До речі, її вартість в декларації сина податківця теж не зазначена.

А ще ми звернули увагу на цікавий лайфхак від сина податківця. У деклараціях потрібно вказувати дані осіб, від яких декларант отримував доходи. Так от, Денис Березнер не захотів світити свої джерела доходів і заповнив цю частину декларації дуже оригінально.

У власності родини є п’ять автомобілів і всі марки Volkswagen. Цікаво, що в 2017-му Інна Березнер купила Volkswagen CARAVELLE 2013 року випуску, і заплатила лише 294 тис. грн. От тільки роком раніше сукупний дохід сім’ї склав лише 172 тис. грн.  Та й середня ринкова вартість такого авто є на 100 — 150 тис. грн. вищою. Це ж як таке можливо? Ще й готівковий запас в 700 тис. грн залишився недоторканим.

Добавить комментарий